Talvine ettevalmistus suvisteks mägedeks
Kohad täis!
Tahaksid suvel päris mägedesse ronima minna, aga oskusi napib? Või on vanad oskused juba ununema hakanud, kassid on roostes ja kirka nüri? Nüüd on hea võimalus kassid jalga saada ja jääronimise ABC endale selgeks teha juba Eestis jääseinal, enne kaugetesse ja kõrgetesse mägedesse minekut. Õpetame, juhendame, tutvustame varustust, keerame jääpuure, harjutame ronimist, laskumist. Kõik asjad saad ise järgi proovida!
NB! Suviste mägedeplaanide osas soovitame vaadata ka Elamus+ reisikalendrit!
Vaata ka eelmise jääronimislaagri videot 👇
Trenn & fun käsikäes!
Jääronimislaager toimub nädalavahetusel, nii et kaugemalt tulijatel oleks ka igati rentaabel teekond Tallinnasse ette võtta.
Osaleda võivad täiesti algajad ronimishuvilised - ka need, kes ei ole varem kasse ja kirkat isegi mitte kaugelt näinud (kassid siis mitte need näuguvad, onju). Aga võivad osaleda ka need huvilised, kes on juba siin-seal mägedes lumel ja jääl käinud, aga tahavad oma roostemaigulisi oskuseid jälle meelde tuletada.
Algajatega alustame päris algusest ehk Jääronimise ABC-st võtame ette Jääronimise A. Tutvustame kasse ja köisi ja kirkasid ja teeme esimesed vertikaalsed sammud jäänõlval. Ja sealt edasi, nii nagu osalejate soovid ja oskused lubavad. Ja muidugi palju praktikat - kassid kohe alguses jalga ja kuni lõpuni välja! Muuhulgas kuuluvad repertuaari:
Ronimisvarustuse tutvustus - mis varustust on mäes üldse vaja, kuidas seda valida, mida teha kirkaga, kassidega, jääpuuriga
Sõlmede töötuba - kuidas ennast köie külge kinnitada, köisi kokku sõlmida ja ennast julgestada
Jääseinal ülaltjulgestusega ronimine kahe kirkaga
Enesejulgestuse põhimõtted ja kaaslase julgestamine ronimisel
Tugiköitel laskumine laskumisvahendiga ja tõusmine haaratsiga
Meil on suhteliselt vabas vormis üritus, eesmärk pole ainult koolitus ja drill ja trenn, vaid ikka FUN ka! Ja kindlasti saab ohjeldamatult niisama jääseinal ronida! Kogu aeg põleb lõke, kus saab ennast soojendamas ja turgutamas käia, lisaks priimused-potid ja soe tee ka saadaval! Lõunaste söögipauside eest on samuti hoolitsetud, kõiki osalejaid ootavad kodumaiste matkatoidu tootjate MEKI või Tactical Foodpacki mugavad matkatoidupakid - lihtne valmistada, vesi sisse ja valmis!
Kuhu ja millal tulla?
Valida saad järgmiste jääronimislaagri aegade vahel:
18. ja 19.veebruar (L ja P)
24.veebruar (R, riigipüha)
4.märts (L)
12.märts (P)
Osalejaid mahub igasse päeva 10
Päeval alustame lõuna ajal ehk kell 11 - siis jõuavad Tartu, Valga ja Ruhnu inimesed ka ilusti kohale. Tegevust jagub õhtuni, alles kella 16 paiku hakkame pakkima end selleks päevaks kokku, et enne päikeseloojangut õhtusöögiks hakata valmistuma.
Jääronimislaager toimub Põhja-Eesti pankrannikul, Rannamõisa pangal, otse mere kaldal. Tallinnast vähem kui pooletunnise autosõidu kaugusel. Pangalt voolavad alla veenired ja moodustavad külmudes jääkoski. See on sobiv koht algajatele jääronijatele, kus jäisel nõlval ronimist harjutada. Rannamõisa kohalesaamine ja ärasõit on iga osaleja enda organiseerida, aga proovime klapitada osalejate vahel. Täpsemad juhised, kuhu ja kuidas tulla, saadame otse jääronimislaagrisse registreerunutele.
Mis varustust vaja läheb?
Selga-jalga
Ilm võib olla külm ja mere ääres ka tuuline, nii et riietuma peaks soojalt ja tuulekindlalt. Riietus võiks olla kihiline, sest ronides on soe, aga oodates külm - nii saad kihte jooksvalt juurde panna või maha võtta. Selga soe pesu, fliis ja tuulekindel jope. Ootepauside ajal on hea peale panna veel üks lisakiht, näiteks sulejope või -vest. Jalga sooja pesu püksid ja tuulekindlad koorikpüksid. Jalatsitest sobib matkasaabas või muu jäik talvesaabas, et kasside rihmad kõvasti ümber jala saaks tõmmata. Kätte tavalised töökindad või sõrmikud ja paksemad lisakindad ootepauside jaoks.
Ronimisvarustus
Igal osalejal peaks olema isiklik ronimisvarustus - neid asju saab meilt ka laenata, kui registreerumisel sellest märku annad. Siia hulka kuuluvad kassid, ronimisvöö, kiiver, laskumisvahend, karabiin.
Lisaks kasutame suurt hulka grupi ühist ronimisvarustust - need on Elamus+ poolt juba kohapeale organiseeritud. Köied, karabiinid, jääpuurid, ronimiskirkad, slingid, repsud, köiejupid, ekspressid, haaratsid.
Toit-jook
Igale osavõtjale on lõunapausideks matkatoidupakid, muud meelepärased lisasnäkid võta ise kaasa. Lisaks on vesi ja tee saadaval. Isiklikud sööginõud võiksid ka kaasas olla. Pakitoitu sööme üldjuhul otse pakist, nii et kaussi pole vaja, aga lusikas ja kruus või termotass võiks olemas olla. Ja noh, nuga ka, juhuks kui köis on nii kõvasti kuskile kinni kiilunud, et enam muudmoodi lahti ei saa.
Osalejad ja osavõtutasu
👉 Kui tuled oma ronimisvarustusega (kassid, ronimisvöö, kiiver):
60 eur / 1 päev
👉 Kui tuled ilma ronimisvarustuseta ja soovid seda kohapealt laenutada:
80 eur / 1 päev
Osavõtutasus on sees kogu koolitusprogramm ja seda ümbritsev melu:
🚩 Jääronimine nõrkemiseni!
🚩 Kohapealne juhendamine ja julgestamine ja käehoidmine kogenud Elamus+ instruktorite poolt
🚩 Grupi ronimisvarustus (köied, jääpuurid, ronimiskirkad, karabiinid, ekspressid jm)
🚩 Ronimisradade ettevalmistus ja ülespanek
🚩 Laenutussoovi korral ka kogu isiklik ronimisvarustus (kassid, kiiver, ronimisvöö, laskumis- ja julgestusvahend, karabiinid)
🚩 Toitlustus, MEKI või Tactical Foodpacki matkatoidupakid
🚩 Kogu aeg on saadaval soe tee ja joogivesi
🚩 Kohapeal põleb lõke ning töötavad priimused ja potid toidu tegemiseks
🚩 Kogu ürituse organiseerimine ja ettevalmistus ja osalejate murede ärakuulamine
🚩 Kuuled häid vihjeid, kuidas seal mägedes ikkagi on
🚩 Pärast üritust saadame kõigile osavõtjatele infomaterjali läbitud ronimisprogrammi kohta, et saaksid kodus edasi harjutada
🚩 Ja last but not least: jääronimise laagri läbimist tõendav diplom!