Back to All Events

Grossglockner & Zugspitze 2024


Saksamaa ja Austria katustele!

KOHAD ON TÄITUNUD! Võimalik registreerida ootenimekirja.

See reis on maiuspala neile, kes mägede puhul ei pea niivõrd oluliseks kõrgust, vaid tiputõusu põnevust, looduse mitmekülgsust ja tipu tähendusrikkust. Kellele meeldib sihtkohta kulgeda aeglasemalt ja võtta teekonda ennastki omamoodi seiklusena - vahet pole, kas oled alustav mäehuviline või kogenud alpinist. Ehk siis - teeme ühe alpinismi bussireisi Alpidesse!

Zugspitze (2962 m) on Baieri Alpides asuv Saksamaa kõrgeim tipp. Kuigi kõrguselt tagasihoidlik, ei tasu tiputõusu raskust alahinnata - tõusumeetreid tuleb läbida päris palju. Sellegipoolest on teekond Zugspitzele üks Alpide põnevamaid. Kahe päeva jooksul saab matkata läbi metsa ja kanjoni, turnida kaljustel via ferrata radadel ning ületada liustikku. Aga mis veel eriti maasikas - alla saab sõita gondliga! Mida sa hing veel ühelt tiputõusult tahad?

Grossglockner (3798 m) asub Austrias Ida-Tiroli piirkonnas ning sealt kõrgemale Austrias enam minna ei saa. Sarnaselt Zugspitzele on ka Großglockneri tiputõus väga põnev ja vaheldusrikas, sisaldades kruusaseid teid, kividel turnimist, liustikku ning tugiköitega julgestatud tipuharja. Samuti lasub meil suur au veeta tipueelne öö Austria kõrgeimas mägihütis, 3400 m kõrgusel.

Reisile stardime seekord Eestist ühiselt väikebussiga. Sõidame läbi Läti, Leedu ja Poola, tehes ööbimispeatuse tee äärde jäävas hotellis. Sõit on küll pikk, aga annab seevastu palju aega oma reisikaaslaste tundma õppimiseks. Samuti annab buss meile vabaduse näha rohkem piirkondi ja seigelda pikemaid vahemaid.

Reisi jooksul tuleb ette ööbimisi nii hotellides, telkidega kämpingutes kui ka mägihütis. Sõit väikebussiga võib tunduda pikk, ent samas annab see võimaluse enne raskeid tipupäevi oma reisiseltskonda tundma õppida ning teha spontaanseid peatusi vastavalt rahva soovidele. Tõeliselt vaheldusrikas, kas pole?


Ülevaade - short & sweet

Eesmärk: Großglockner (3798 m) & Zugspitze (2962 m)

Kuupäevad: 28.06-07.07.2024

Tegevus: mägironimine, mägimatkamine

Transport: väikebuss stardiga Tartust

Majutustüüp: telk, hotellid ja mägihütid

Elamusvedur: Kelli Kuslap

Tehniline raskusaste: 2/5 (algajale sobiv)

Marsruudi raskusaste: keskmise raskusega via ferrata (Zugspitze) / PD+ (Grossglockner)

Füüsiline raskusaste: 3/5 (nõuab head füüsilist vormi)

Grupi suurus: min 6, max 9 (sh vedur)

Reisi hind — 1640€

NB! Elamuslastele kehtib soodustus -5% (1558 €)

👉 VAATA VARUSTUSE NIMEKIRJA SIIN 👈


Reisi maksumus

Hind sisaldab

  • transport mugavas 9-kohalises bussis

  • Kütus, tollimaksud, parkimistasud

  • Kõik ööbimised (hotellid, hütid, telkimisplatsid)

  • Hommiku- ja õhtusöögid mägihütis

  • Gondlipiletid

  • Reisi korraldus ja kohapealne juhendamine

  • Kaks kogenud Elamus+ elamusvedurit

  • Grupi ronimistehniline erivarustus (köied, jääpuurid, karabiinid jm liustikuvarustus)

  • Stiilne Elamus+ disainiga spordisärk

  • Grupi apteek (sh kõrgmäestiku ravimid)

  • Tervisliku seisundi hindamine + pulss-oksümeeter grupile

Hind ei sisalda

  • Kindlustus (reisikindlustus ja KOHUSTUSLIK mägimatkale sobiv spordikindlustus)

  • Isiklik matka- ja ronimisvarustus (seda saab vajadusel laenutada ka Elamus Plussilt)

  • Joogid ja snäkid (st lõunasöök) mäel

  • Toidukorrad väljaspool mäge

  • Telgid ja toidutegemise varustus all kämpingus (klapitame telkkonna peale)

  • Kavavälised ekskursioonid, transport jms (ehk kui tahad midagi lisaks teha)


Reisile registreerimine

Enne registreerumist tutvu reisitingimustega. Reisil koha tagamiseks tuleb pärast e-maili teel kinnituse ja arve kättesaamist 3 tööpäeva jooksul tasuda ettemaks (20%); kui reisini on jäänud vähem kui 30 päeva, tuleb tasuda kogumaksumus (100%). Loe lisaks: korduma kippuvad küsimused ja pakettreisi teabeleht.


Ajakava ja tegevused

1. päev (28.06) - BUSSILE HÄÄLED SISSE JA EUROOPASSE!

Meie reis saab alguse varahommikusest Tartust. Pakime end koos varustusega mõnusasse Volkswageni bussi ja keerame selle nina Poola suunas. Ööbime Poola kiirtee lähedale jäävas hotellis. Sõidutunde koguneb umbes 14.

2. päev (29.06) - DEUTSCHLAND!

Pärast kosutavat hommikusööki sõidame edasi Lõuna-Saksamaa suunas. Õhtuks jõuame Zugspitze all olevasse külla nimega Grainau, kuhu seame üles oma telklaagri. Sõit kestab umbes 9 tundi ning sõidu keskel teeme vajadusel ka poepeatuse, et varuda valmis puuduoleva toidumoona homme ootavaks tipupäevaks.

3. päev (30.06) - ALUSTAME MATKAMIST

Hommikul teeme ühise hommikusöögi, jätame maha telklaagri ja suundume esimese hüti poole. Kõnnime läbi metsa ja saame näha põnevat kanjonit. Kuna päevateekond ei ole just liiga pikk, jääb meil hütis päris palju aega ka sotsiaalseteks tegevusteks - teineteisega suhtlemine, lauamängude mängimine, köietöö õppimine. Kes tahab, võib ka ümbruses ringi jalutada.

  • Tõusumeetreid: 600 m

  • Matka kestus: 5 h

  • Ööbimine: hütis (1387 m)

4. päev (01.07) - Esimene tipp!

Pärast kosutavat hommikusööki hütis asume Saksamaa kõrgeima tipu suunas teele. Tänane päev osutub eelmisest märksa ekstreemsemaks, sest enamuse marsruudist moodutab via ferrata ehk trosside ja metallredelite abil turnimine. Mega põnev ju! Korraks saame ka pisikese liustikulõigu peale, noh nii vahelduse mõttes.

Tippu jõudnud, premeerime end sealsest kohvikust leiduvate hõrgutistega ning põlvede säästmise eesmärgil laskume alla gondliga. Rõõmusõnum kõigile, kes pole alla ronimisega sinasõbrad!

  • tõusumeetreid: 1600 m

  • Matka kestus: ca 8 tundi

  • Ööbimine: telklaagris (760 m)

5. päev (02.07) - uued mäed, uued riigid

Kuna aeg pole raiskamiseks, taastame oma kangeid jalgu bussis Austria poole vurades. Neljatunnise sõidu järgselt jõuame Kals am Grossglockneri nimelisse külla, kus ootab meid uus kämping. Puhkame, täiendame snäkivarusid ja uurime järgmise päeva teekonda.

6. päev (03.07) - tagajalgadele tuld!

Alustame teekonda Grossglockneri tipu suunas. Esmalt trekime kivide vahel, seejärel paneme jalga kassid, võtame kätte kirka ja liigume köieseongus üle liustiku. Enne hütti saab korraks veel kassidega kividel turnida ka.

Ööbime 3400 m kõrgusel Erzherzog Johanni hütis, mis on ühtlasi Austria kõrgeim hütt.

  • Tõusumeetreid: 1500 m

  • Matka kestus: 6-7 tundi

7. päev (04.07) - viimane pingutus

Tipupäev! Tõuseme vara ja marsime hütist kõigest 300 vertikaalset meetrit kõrgemale, et vormistada ära Austria kõrgeim tipp. Tee peale jääb liustikku, kividel turnimist ja korraks tuleb ennast ka köiest üles vinnata. Aga ei midagi rasket! Peale tippu laskume tagasi parklasse ja tähistame kämpingus oma suurt saavutust.

NB! Juhul, kui selleks päevaks lubab ilmateade kehvemat ilma ja meil eelmisel päeval hütti jõudes on piisavalt energiat, vormistame tipu ära eelneval päeval. Sellisel juhul läheb selle päeva energia vaid laskumise (ja tähistamise) peale.

  • Tõusumeetreid: 300 m

  • Laskumismeetreid: 1800 m

  • Matka kestus: 7 tundi

8. päev (05.07) - Varupäev

Varupäev juhuks, kui ilmataadi kurjad kavatsused sunnivad meid tipupäevi veidi ringi mängima. Juhul, kui tipupäeva vaja ei lähe, premeerime end Salzburgi külastusega - kes tahab, võib minna mõnusasse sisehallis ronima; kes tahab, käib ajaloolises Kadrioru-sarnases vanalinnas jalutamas. Ööseks sõidame Salzburgi külje alla imeilusa Wolfgangi järve äärde kämpingusse.

9.-10. päev (06-07.07) - tagasi koju

Pakime end kokku ja jätame Alpidega hüvasti, sest ees ootab pikk kojusõit. Et öö otsa bussis loksumisest silmad sassis poleks, teeme vaheööbimise Lomza lähistel asuvas hotellis.

NB! Ajakavas ja plaanitud tegevustes võib esineda väiksemaid muudatusi - näiteks tulenevalt ilmast ja oludest või siis reisijate soovidest.


Ära põe, teeme ära!

Mu kõrgusrekord on Munamägi. Kas saan ikka hakkama?! 

Kuna need tipud ei ole tehniliselt rasked, siis loomulikult! Siiski on oluline, et sinu keha oleks harjunud füüsilise koormusega (pikemad jooksu- või rattatrennid + jõutrenn). Samuti on oluline harjutada enda vaimset poolt toime tulema pikkade füüsiliste päevade ja järskude nõlvadega.

Aga mul ei ole matkaasju, kes neid jaksab osta! 

Eks natukene peab ikka kukrut kergitama, aga mitte palju. Matka- ja ronimisvarustust annab täitsa mõistliku hinnaga laenutada ja muidugi sõpradelt laenata. Lisaks annab kasutada igasugu olemasolevat riietust - nt suusajope on väga okei ka mäele. Leidlikumad saavad peaaegu lisakulutusteta hakkama.

Kas ma jään ellu?

Tegu on ekstreemse spordi/hobiga, aga liigselt karta siin ei tasu. Loomulikult esinevad mägedes siiski teatud ohud ja sellega peab arvestama, aga samas võid ju homme üle tänava kõndides bussi alla ka jääda. Grupijuhile on kõige olulisem osalejate turvalisuse tagamine - selleks õpime ja kasutame korrektseid alpinismitehnikaid ning pöörame otsa ringi, kui ilm liiga hulluks läheb. Asja mõte on ikkagi nauditav elamus saada ja ega see mägi kuhugi kao. ;)

Okei, registreerisin ära. Mis nüüd? 

Noh, teoreetiliselt võid õhku haihtuda ja lennuki peale ilmuda, aga siis riskid sellega, et kohapeal avastad “ups, mul on valed kassid ja mis asi see vahemehesõlm on?”. Saab ka nii, aga soe soovitus on osaleda ettevalmistavatel üritustel - see on osa lõbus. Korraldame ettevalmistavaid matku-koolitusi, anname nõu sobiva kindlustuse ja varustuse osas, kust soodsalt laenutada, mis trenni teha jne. Kindlasti vaatame vahetult enne reisi algust ka kogutud varustuse üle ja saadame meeldetuletusi olulise osas.

Loe lisaks ka korduma kippuvaid küsimusi.


Reisidokumendid ja joonealune info

  • Osaleja vastutab ise reisidokumentide kehtivuse ja korrasoleku eest. Sellel reisil on vaja:

    • ID-kaarti/passi;

    • mägimatkaks sobivat spordikindlustust (loe lähemalt KKK lehelt). Sobiva spordikindlustuse poliis peab kaasas olema ja on mägimatkal osalemise eelduseks;

    • reisikindlustust.

  • Võta reis juba varajaselt plaani ja hakka selleks trenni tegema. Me korraldame enne mitmeid proovimatku, koolitusi ja soovitame trennikavasid. See oleks ju nõme, kui tipp ainult füüsise taha jääb. Ühtlasi hea võimalus ennast vormi ajada. ;)

  • Tipud ei ole garanteeritud. Nagu arvata võib, ilm on mägedes kuningas. Seega võib täiesti juhtuda, et ilm või ohtlikud olud ei võimalda meil tippu isegi üritada. Sellest hoolimata saab kindlasti üliägeda kogemuse!

  • Kuigi päeva lõpuks vastutab ikkagi igaüks ise enda tegude ja tagajärgede eest, anname siiski endast parima, et mägironimisega kaasnevaid riske maandada. Sellest johtuvalt on grupijuhil õigus jooksvalt otsustada osalejate pädevuse, varustuse sobivuse, füüsilise/vaimse võimekuse jms üle ning vajadusel nt tipupäeval osalemise ära keelata, kui see seab ohtu grupi või osaleja enda tervise. Loodetavasti selleks muidugi vajadust ei ole.

Loe lisaks ka reisitingimusi.


Kontakt

elamusvedur:

Kelli Kuslap

Telefon: 5901 8970

E-mail: kelli@elamuspluss.ee

tugi “juhul kui” olukordadeks:

Kaarel Kuslap

Telefon: 5173 600

E-mail: kaarel@elamuspluss.ee






Earlier Event: June 21
Crag Express: Olhava, Soome 2024
Later Event: July 4
Kazbeki mägironimisreis 2024