Sügise saabumine teeb paljudel tuju halvaks. Kõle ilm ning pimedad sügisõhtud ei ole just igaühe lemmikuteks. Üheks võimaluseks on päikesesaartele palmide alla lendamine, kuid kui lennureisid ei kutsu, on ideaalseks alternatiiviks autoga ligipääsetavad kohad. Termaalveed ei ole ainult Islandi eripära ning veekeskuseid on rohkem, kui Serena Soomes ja Jurmala Lätis.
Siseruumitroopika Saksamaal…
Maailma kõige suurem sisetingimustes olev veekeskus asub Saksamaal. Tropische Inseln ehk Troopilised saared on ehitatud õhulaevadele mõeldud angaari ja on külalisi oodanud juba 2004. aastast. Kuigi Saksamaa edelanurk jääb Eestist päris kaugele, siis Troopilised saared on Brandenburgi liidumaal, Brand-Brieseni lennuväljal ning seeläbi Eestist täpselt paraja sõidu kaugusel.
Veekeskus on avatud 365 päeva aastas, 24 tundi ööpäevas ning seal leidub igaühele midagi. Saksamaa kõrgeimast veeliumäest ja surfilainete basseinist erinevate saunade ning lihtsalt palmide all puhkamiseni. Veekeskuse temperatuuriks on püsivalt 26 kraadi ning võimalus on endale samas ka majutus broneerida, nii et tõeliselt omapärane troopilise saare kogemus on kergesti kättesaadav.
…või Slovakkias?
Slovakkia suurim veepark Tatralandia on teiseks suurepäraseks võimaluseks, kus sügiskuudel oma patareisid laadida. Lisaks saunakeskusele on seal üheksa erinevat termaalveebasseini ning võimalus nautida sõitu liumägedel. Tatralandia juurde kuulub ka troopiline paradiis, kus kaugete päikesesaarte eksootika tuleb ise kätte. Mitu erinevat basseini, sealhulgas mereveebasseinid ja nelja basseini keskel asuv Barbadose baar ning isegi võimalus snorgeldada!
Ja mis on eriti tore, kui reisiseltskonnas on ka neid, kes armastavad lund ja suusatamist või lumelauatamist, siis Jasna kuurort on vaid lühikese sõidu kaugusel. Ehk ühe puhkusega saavad täidetud erinevad puhkusesoovid. See tähendab, et võite sõpruskonna peale minibussi rentida ja teele asuda.
Ajaloolised termaalveebasseinid Ungaris
Mineraalirikaste kuumaveeallikatega termid on just see, mida sa vajad, et sügisrõskus oma kontidest ja liigestest minema peletada. Ungari on üks parimaid valikuid, kui tahad kogeda termaalvee boonuseid, ent ei soovi Mandri-Euroopast lahkuda. Széchenyi termi välibassein Budapestis on kindel valik ja hea lisa linnapuhkusele. Sealsamas on ka rohkem kui sajandi vanune loomaaed ning Vajdahunyadi loss ehk peale kümblemise saab muudki avastada ja näha. Széchenyi termid rajati juba enne esimest maailmasõda. Veelgi vanem variant on Király ravitermid – ajalooline türgi vesiravila 16. sajandist!
Kes tahab linnast kaugemale pääseda, nende sihtpunktiks võiks olla Hévizi igisoe järv! Isegi talvel on garanteeritud 24-26 kraadine järvevesi. Héviz asub Balatoni järve lähedal ning on kujunenud üheks Ungari kuulsaimaks kuurordiks. Teisele poole pealinna jääb aga Miskolctapolca oma auruste kaljukoobastega – ainulaadne võimalus kuumaveeallikate nautimiseks.
Itaalia on rohkem, kui pasta ja pitsa
Saapariik Itaalia on tuntud ka oma ravivete poolest ja eriti kuulus on Toscana provints. Sealne kõige tuntum kuumaveeallikas asub Saturnias, kuid provintsis leidub ka vähem tuntud kuumaveeallikaid, mille külastamisel on lootust nautida rahu ja vaikust. Provintsis leidub ju ikkagi ligi 80 erineva temperatuuri ja mineraalse koostisega allikaid. Ka Bagni di Petriolo on mainimist väärt. Sealne mineraalvesi purskub välja antiiksest müürist. Kuuma, 44 kraadise vee, saab endale sobilikuks timmida Farma jõe külma veega.
Kui paljudes teistes riikides hakkab spaakultuur alles pead kergitama, siis Toscanas on sellel aastatuhandete pikkune ajalugu. Tänu sellele on paljude kuumaveeallikate juures ka avalikuks kasutamiseks mõeldud osa ehk area publica. Seal võid kümmelda nii palju kui tahad ja seda sentigi maksmata. Spaad, termaalveebasseinid ja raviasutused kasutavad täpselt samade allikate vett, kuid sissepääsutasu garanteerib katuse peakohal, kuiva käterätiku ja mugava garderoobi. Ehk siis vastavalt enda rahakotile saab leida tasakaalu piletihinna ja soovitud mugavuste vahel.
Termaalveebasseinid katuse all – Slovakkia ja Šveits
Ungari naaberriigis Slovakkias peitub Galeria Thermal Bešeňová. Liptovi piirkonna imeliste mägede vahel olevatele mineraalirohketele kuumaveeallikatele ehitatud spaahotell aitab lõõgastumise põhjalikult ette võtta. Eriti rohkelt leidub sealses vees magneesiumi, kaltsiumi, sulfraate ja kaaliumi, mis aitavad leevendada erinevaid terviseprobleeme.
Veelgi luksuslikuma kogemuse osaks saab siis, kui võtta suund Šveitsi Therme Valsi. Õuebasseinis ujumine pole igaühele ja seda ka siis, kui basseinis on mõnusalt soe vesi. Thermal Valsis on lisaks välisele termaalveebasseinile ka siseruumides asuv termaalbassein, jääbassein ning lausa 42 kraadise veega termaalbassein! Tõeliselt kuninglik kogemus imeliste vaadetega Šveitsi Alpidele.
Väikebussi oma reisiks saad rentida www.rendibuss.ee